Suomalaisten turnausaikataulut 2023

Naistemme suunnitelmat, nyt myös 30.1. alkava viikko ajantasaisena.

Anastasia Kulikova
23.1. -
30.1. W40 PORTO, karsinta

Laura Hietaranta
23.1. -
30.1. W25 ANTALYA, karsinta

Ella Haavisto
23.1. W15 ANTALYA, karsinta
30.1. W25 ANTALYA, tuskin mahtuu karsimaan

Nuppu Palm
23.1. W15 ANTALYA; jonottaa karsintaan
30.1. -

1 tykkäys

Emil Ruusuvuori
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG
6.2. Montpellier FRA ATP250 pääsarja
13.2. Rotterdam NED ATP500 pääsarja

Otto Virtanen
23.1. Quimper FRA CH125 pääsarja
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG
6.2. Vilna LTU CH100 pääsarja

Aleksi Löfman
30.1. Monastir TUN ITF M15 karsinta
6.2. Monastir TUN ITF M15 karsinta

Oskari Eerola
30.1. Monastir TUN ITF M25 karsinta
6.2. Monastir TUN ITF M25 karsinta?

Erikoisesti Löfman pienemmissä kisoissa kuin Eerola, mutta tuo selittyy isomman kisan isommalla karsintakaaviolla. Davis Cupin viides lenkki lienee Eero Vasa.

Nelinpelissä:

Harri Heliövaara
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG
13.2. Rotterdam NED ATP500 pääsarja (Glasspool)

Patrik Niklas-Salminen
23.1. Ottignies-Louvain-la-Neuve BEL CH125 pääsarja (Stevens)
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG

4 tykkäystä

Emil Ruusuvuori
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG
6.2. Montpellier FRA ATP250 pääsarja
13.2. Rotterdam NED ATP500 pääsarja
20.2. Doha QAT ATP250 pääsarja

Otto Virtanen
23.1. Quimper FRA CH125 pääsarja
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG
6.2. Vilna LTU CH100 pääsarja
13.2. Manama BRN CH125 pääsarja
20.2. Doha QAT ATP250 karsinta?

Aleksi Löfman
30.1. Monastir TUN ITF M15 karsinta
6.2. Monastir TUN ITF M15 karsinta
13.2. Monastir TUN ITF M15 karsinta

Oskari Eerola
30.1. Monastir TUN ITF M25 karsinta
6.2. Monastir TUN ITF M25 tai M15 karsinta?
13.2. Monastir TUN ITF M15 karsinta?

Eero Vasa.
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG

Vesa Ahti
13.2. Oberhachning GER ITF M15 karsinta

Nelinpelissä:

Harri Heliövaara
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG
6.2. Montpellier FRA ATP250 pääsarja (Glasspool)
13.2. Rotterdam NED ATP500 pääsarja (Glasspool)

Patrik Niklas-Salminen
23.1. Ottignies-Louvain-la-Neuve BEL CH125 pääsarja (Stevens)
30.1. Davis Cup Espoo FIN-ARG
6.2. Vilna LTU CH100 pääsarja (Stevens)?

Patti ja Emil ovat 6.2. Montpellierin nelurin Alternates-listan kärjessä, mutta Repairing-säännön takia eivät siltikään kovin lähellä osallistumista.

5 tykkäystä

Anastasia Kulikova
30.1. -
6.2. W40 Porto (POR), karsinta/pääsarja
13.2. W60 Altenkirchen (GER) ?

Laura Hietaranta
30.1. W25 Antalya (TUR), karsinta
6.2. -
13.2. W25 Antalya (TUR) / W25 Glasgow (SCO) / W15 Manacor (ESP) / W15 Monastir (TUN)

Ella Haavisto
30.1. W25 Antalya (TUR), karsinta
6.2. -
13.2. -

2 tykkäystä